IntroIntro

W tygodniu w którym Polacy odpadają z mundialu: przejściówka jack-lightning sprzedaje się najlepiej na Best Buy, ja zauważam, że historie w zakładce Dziś w App Store są pisane po polsku(tak, sprawdźcie sami!), Apple wydaje aplikację Schoolwork, Apple Music publikuje stronę Make Your Drake, a reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn odpada z turnieju Mistrzostw Świata w Rosji.
Zapraszam gorąco do kolejnego wydania, w którym dużo jest o tym co będzie. Raporty, komentarze, domniemania i plotki, ale nie mniej ciekawe niż twarde fakty.
A jeśli jesteś stałym czytelnikiem Wiadomości z Cupertino, podziel się linkiem http://zcupertino.pl ze swoimi znajomymi, niech i na ich skrzynkę trafiają najciekawsze Apple-newsy. 🖖

Łukasz Pikor

General

Informacje o nowych urządzeniach

W mijającym tygodniu pojawiły się dwa duże artykuły traktujące o nowych produktach.
W poniedziałek Bloomberg opublikował rzekome plany Apple dotyczące audio. Na początku następnego roku mamy zobaczyć nowe, wyższej klasy AirPody, nowego HomePoda oraz wokółuszne słuchawki. Z tej trójki jedynie AirPody zostały opisane w szczegółach. Nowy model ma być odporny na zachlapania i redukować hałas otoczenia. Apple pracuje też nad zwiększeniem zasięgu AirPodów, a także czujnikami biometrycznymi. Obecny model ma zostać odświeżony o nowy chip i Hey Siri jeszcze w tym roku.
Z kolei we wtorek MacRumors opublikował raport analityka Ming-Chi Kuo, którego informacje w przeszłości często pokrywały się z rzeczywistością. I tak, wybierając najsmaczniejsze kąski:

  • Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć nowe modele iPada z FaceID, nowego (cokolwiek to znaczy w tym przypadku), tańszego MacBooka Air i nowe modele Apple Watch z większym ekranem. Nie oznacza to jednak większego rozmiaru zegarka. Tak jak w przypadku iPhone’a X, wyświetlacz ma zajmować całą przednią powierzchnię urządzenia.
  • iPhone razy trzy: jesień tego roku ma przynieść nam odświeżonego iPhone’a X, iPhone’a X Plus (wersja 6,5 cala) oraz 6,1 calowego, „tańszego” iPhone’a X, podobnego do droższego modelu, a którego cena ma wahać się pomiędzy 600$ a 700$. Z powyższych informacji najbardziej kontrowersyjny wydaje się być tańszy iPhone X bez obsługi 3D Touch. 3D Touch jest bardzo zintegrowany z systemem i nie chce mi się wierzyć, by Apple miałoby wydać nowy sprzęt bez tej funkcjonalności.

I na koniec, o Apple i innowacyjności:

Kuo on Apple’s innovation: „We believe that Apple is still the leading company in the consumer electronics sector and has surpassed its competitors by a wide margin in terms of innovative user experience and ecosystem development. The leading advantages will benefit it when innovating with new applications,” like augmented reality.

Mac

Games

Outro