IntroIntro

Dostałem dużo pozytywnych opinii na temat poprzedniego wydania, w szczególności podobał Wam się link o iOS 11.4.1 naprawiającym problemy z baterią! Bardzo się cieszę, miło jest wiedzieć, że linki są przydatne! Jeśli Twoja koleżanka, kolega, wujek lub ciocia nie są jeszcze zapisani do Wiadomości z Cupertino, podeślij im link https://zcupertino.pl - niech przydatne newsy trafiają prosto do ich skrzynki!

Tymczasem, w kończącym się tygodniu:

  • Apple ogłasza darmowy program napraw dla mieszkańców Japonii dotkniętych powodzią.
  • Udział Apple w rynku w Indiach spada do 1%.
  • Spotify dobija do 83 milionów płacących subskrybentów, Apple Music: 40 milionów.
  • Ktoś zebrał w jedno miejsce tapety z iOSa i macOSa, nawet te sprzed 15 lat!
  • Samsung pokazuje ekran OLED który można wyginać i nie łatwo go złamać, ale nie wiemy kiedy trafi do masowej produkcji.
  • Przez rok Siri zmądrzała o 12,4%. Gratulacje Siri!
Łukasz Pikor

General

Apple razy cztery

Mijający tydzień był bardzo obfity w opowieści. W niedzielę Business Insider opublikował wspomnienia Joe Sheltona z pierwszych lat istnienia firmy i pracy nad pierwszym Macintoshem. We wtorek Chris MacAskill w jedenastu częściach opisał historię zatytułowaną The secret call to Andy Grove that may have helped Apple buy NeXT. Od środy na stronach The Wall Street Journal dostępne jest audio i transkrypcja wywiadu z Jobsem, nagranego w miesiąc po uruchomieniu App Store’a.
Na koniec Ken Kocienda, który w Apple pracował przez prawie 16 lat, zapowiedział publikację swojej książki, dostępnej od 4 września.

I wrote a book about my Apple career. Creative Selection: Inside Apple’s Design Process During the Golden Age of Steve Jobs. It's coming out on September 4. You can pre-order today.
In the book, I tell stories about developing the original iPhone, iPad, and Safari web browser, and I give my personal view on what made the Apple product culture special. creativeselection.io

Mac


iPhone & iPad
Outro