IntroIntro

W tym tygodniu: Apple prezentuje wyniki z ostatniego kwartału, Marco Arment wychodzi z jednym ciekawym pomysłem, Google Maps z dwoma, a na ostatniej prostej przed nadchodzącymi premierami pojawiają się kolejne wycieki. Zapraszam do wydania 36! 🖖

Łukasz Pikor

General


Mac


iPhone & iPad

Jesienne premiery, nowe informacje o urządzeniach

Ostatni tydzień przyniósł garść świeżych informacji o nadchodzących premierach urządzeń. iPad Pro ma rzekomo pozbyć się wejścia minijack, mieć mniejsze rozmiary, zaokrąglony ekran od krawędzi do krawędzi jak w iPhone X, brak Touch ID, a co za tym idzie, posiadanie Face ID.
iPhone X Plus ma rzekomo obsługiwać tryb horyzontalny w taki sam sposób jak iPad. Chodzi o wyświetlanie jednej aplikacji. Artykuł nie wspomina o podzielonym ekranie, Split View, dla dwóch apek i nie wydaje mi się by taka zmiana miała do iPhone’a trafić. Wersja 6,1 calowa być może będzie obsługiwać dwie karty SIM, ale taki model prawdopodobnie będzie dostępny tylko w Chinach.
I na koniec MacRumors, próbujące odpowiedzieć na pytanie „kiedy?”

It’s not clear when Apple plans to release the new iPad Pro models, but they could see a launch in September alongside new iPhones. Apple could also opt to hold a separate iPad and Mac-focused event in October, as it has done in past years.


…and oranges

Dwie nowe funkcjonalności Google Maps

Google zaktualizowało aplikację Maps dla iOS o dwie nowe funkcjonalności. Pierwsza to match która będzie starała się wybrać restauracje które mogą nam się spodobać.

With the match feature, Google Maps will use the data it has available on you, such as other places you’ve visited and interests you provide, to predict if you would like a particular restaurant.

Druga pokaże ile procent baterii zostało naszemu iPhone’owi, gdy udostępniamy komuś nasze położenie.

Outro