IntroIntro

Apple otwiera drzwi, a Hair Force One śmieszkuje o zamkniętym białym pokoju, Jony Ive staje się projektantem wszystkich smartfonów, Maria Curie trafia na pierwsze miejsce ankiety BBC History, a 23 albumy Prince’a trafiają na Spotify, Apple Music i YouTube. Zapraszam do wydania 38! 👋

Łukasz Pikor

General


„Tani” MacBook, Pencil dla iPhone, USB-C w iPadach

Kolejny tydzień bliżej konferencji, kolejne przecieki z fabryk na temat nadchodzących urządzeń. Na początek o nowym, „tanim” (tańszym niż obecny model za 999$), 13 calowym MacBooku / MacBooku Air z ekranem Retina, mającym pojawić się we wrześniu lub październiku. Dalej, o tegoroczym zestawie iPhone’ów. Wciąż mowa o trzech modelach, dwóch z ekranem OLED w rozmiarach 5,8 i 6,5 cali i tańszym (w cenie od 699$ do 749$), 6,1 calowym modelu z ekranem LCD. Wszystkie z Face ID. Te droższe, z ekranem OLED, mają być dostępne w konfiguracji z pamięcią 64 GB / 256 GB / 512 GB. Cena 5,8 calowego ma zaczynać się od 899$ i kończyć na 949$, zaś 6,5 calowy wskoczy na miejsce iPhone’a X z ceną 999$. Ten najtańszy z całej trójki, 6,1 calowy, ma być produkowany w największej liczbie, a niższa cena ma zwiększyć udział Apple w rynku, być alternatywą dla osób kupujących droższe smartfony z Androidem.

The specs upgrades would make new iPhones more favorable in the competition with Android phones. On the other hand, the cost of this model has been approaching that of iPhone 8 Plus due to the upgrades. However, the 6.1-inch LCD model would be positioned by Apple’s main product this year, with a production share of around 50% in the new iPhone series. Apple is bound to adjust the prices of this model to meet the market expectation and to further expand its market share. Considering the cost reduction of components, TrendForce estimates the starting price of this LCD version at around $699-749.

Pojawiły się też głosy o wspieraniu przez iPhone’y Apple Pencil, choć nie jest pewne które modele (OLED vs LED) i czy wydarzy się to jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o iPady, we wrześniu pojawić mają się dwa modele w rozmiarach 11’’ i 12,9’’, z mniejszymi przednimi krawędziami i Face ID. O tym słyszeliśmy wcześniej, nowością jest nowa ładowarka która ma być zgodna z USB-C, dostarczana zarówno z iPadami jak i iPhone’nami.

Podsumowując, obecny okres jest najgorszym na kupowanie nowych urządzeń, gdyż lada chwila pojawią się świeżutkie modele. Co ładnie obrazuje MacRumors Buyer’s Guide.iPhone & iPad


…and oranges

Outro