IntroIntro

Wrześniowa prezentacja już w najbliższą środę! Tymczasem w mijającym tygodniu: Firefox zapowiada automatyczne blokowanie śledzących nas skryptów, pojawia się artykuł w którym Bloomberg pisze o operatorach sieci komórkowych (Verizon, AT&T, T-Mobile) którzy spowalniają prędkość podczas oglądania wideo na Netfliksie czy YouTube, Huawei zostaje przyłapane na oszukiwaniu, a MacObserver przypomina: tańsza wymiana baterii w iPhone’ach 6 i 6s kończy się w grudniu!
Zapraszam do wydania numer 41! 🖖

Łukasz Pikor

General


Mac


iPhone & iPad


Apple Watch

Apple Watch, stan na 9 września

W ostatnich dniach przed prezentacją, pojawiło się kilka wiadomości dotyczących zegarka Apple. Na początek o rozdzielczości modelu 4, która ma być równa 384x480, zwiększy się też ilość PPI. Rodzielczość obecnych modeli to 312x390, w artykule znajdziecie porównanie obydwu wielkości. Tak więc nowy zegarek będzie miał większą rozdzielczość niż pierwszy iPhone (320x480).
The Verge pisze o sprzedaży: 17% rynku wearables należy do Apple, goni go Xiaomi z 15%, FitBit na trzecim miejscu z niecałymi 10%. Co ciekawe, aż 46,6% rynku podzielone jest pomiędzy pozostałymi graczami. Jest więc o kogo walczyć, zobaczymy czy model 4 przyciągnie do siebie nowych użytkowników. Czy oprócz większego ekranu będzie miał czym przyciągnąć? Na to pytanie stara się odpowiedzieć ten tekst. Już w środę przekonamy się, ile z tego się potwierdzi.

Outro