IntroIntro

W mijającym tygodniu lub wcześniej:

  • Twitter odkrywa czym inspirował się Jony Ive wybierając kolory iPhone’a XR.
  • GTO wykorzystuje moc Maców Pro do zbudowania…ławki. Za jedyne 2000 funtów.
  • Spencer Rezkalla kończy budowę Apple Park…w Lego.
  • Twitter porównuje koszt podzespołów XS Max do MacBooka Pro.
  • Pojawia się wersja 68 Safari Technology Preview, która pozwoli stronom na dostosowanie kolorów, gdy użytkownik ma włączony ciemny wygląd macOS.
  • Internet zachwyca się Night Sight - funkcją Google Pixel 3. Zobaczcie te zdjęcia!
  • Pojawiają się pierwsze foty nowego, imponującego, Apple Store w Bangkoku oraz odświeżonego sklepu w Tokio.
  • Trent Reznor opowiada co czuł pracując w Apple.

Zapraszam do wydania 47!

Łukasz Pikor

General


Wszystko co chcielibyście wiedzieć o blokadzie aktywacji

Usługa Znajdź mój iPhone obejmuje blokadę aktywacji — funkcję, która ma za zadanie uniemożliwić innym osobom używanie zgubionego lub skradzionego telefonu iPhone, iPada, iPoda touch lub zegarka Apple Watch.

Ale nie tylko, bo blokada aktywacji działa też dla Maca. Na stronie Apple możecie przeczytać o blokadzie aktywacji w wersji polskojęzycznej. Przydatny będzie też tekst Olega Afonina, jako uzupełnienie wiedzy. Oleg na co dzień pracuje w Elcomsoft, rosyjskiej firmie zajmującej się bezpieczeństwem cyfrowym.

Blokada aktywacji chroni urządzenie na wypadek, gdyby dostało się w niepowołane ręce, i zwiększa szanse na jego odzyskanie. Nawet jeśli właściciel zdecyduje się na zdalne wymazanie urządzenia, blokada aktywacji będzie nadal uniemożliwiała innym osobom ponowne aktywowanie urządzenia bez zgody właściciela. Aby chronić swoje urządzenie w taki sposób, wystarczy mieć na nim włączoną usługę Znajdź mój iPhone i pamiętać swój identyfikator Apple ID oraz hasło. Począwszy od systemu watchOS 2, możesz również chronić swój zegarek Apple Watch za pomocą blokady aktywacji .

A czy Ty masz włączoną funkcję Znajdź mój iPhone?

Mac

iPhone & iPad

iPhone XR

Spora ilość recenzji XRa ukazała się w mijającym tygodniu. Złowiłem ich aż 26, między innymi Austina Manna, Johna Grubera, MacRumors. Wszystkie bardzo pozytywne.
Washington Post pisze o najlepiej zaoszczędzonych 250 dolarach. The Verge w swojej recenzji porównuje aparat XRa z Google Pixel 3. MacRumors zbiera opinie pierwszych użytkowników. iFixit rozbiera nowy model i nazywa go zaginionym iPhonem 9, łączącym najlepsze cechy ósemki i iPhone’a X. CNET porównuje XS, XS Max i XR. Engagdet pisze, że XR może być jednym z najbardziej interesujących iPhone’ów ostatnich lat.
Czy są wady? Gruber pisze tak:

It sounds too good to be true, but the XR is almost as good as the XS models at a far lower price. Dollar for dollar, the XR is almost certainly the best iPhone Apple has ever made.

Spodziewaliście się czegoś takiego po obejrzeniu wrześniowej konferencji, gdy XR został zaprezentowany obok XS i XS Max? Ja absolutnie nie. Sądziłem wtedy, że XR skończy jak iPhone 5C, w rękach niewielkiej liczby użytkowników. Jednak taka fala pozytywnych recenzji daje do myślenia. Przyjdzie nam zobaczyć, jak to wyjdzie w praktyce.

Apple Watch

Apple TV

Games

Outro


Pomóż mi dotrzeć do większej liczby użytkowników Apple i podziel się linkiem do Wiadomości z Cupertino ze swoimi przyjaciółmi! A jeśli masz jakieś uwagi, napisz do mnie maila.