IntroIntro

Świąteczna reklama Apple Share Your Gifts pojawiła się we wszystkich portalach piszących o Apple, tym samym nie mogło zabraknąć jej i tutaj. Z kolei nowa wersja aplikacji Google Assistant działa z Siri Shortcuts, pozwalając na wypowiedzenie magicznego zaklęcia Hey Siri, Ok Google. W wydaniu 51. przeczytacie o cenach, procesorach w Macach, iPadach w samolotach i o smogu. Zapraszam! 🖖

Łukasz Pikor

General

Mac


iPhone & iPad


Apple Watch

Hybrydy, indeks UV i Spotify

Według The Wall Street Journal producenci tradycyjnych zegarków sięgają po technologie cyfrowe, łącząc je z tradycyjnymi mechanizmami. Zaczynają czuć na swoich plecach oddech Apple Watch’a, w szczególności najnowszego modelu.

The digital divide is growing as the Apple Watch Series 4 released last month added an alert system for when the wearer falls down and a function designed to identify heart irregularities. Analysts say those features target a demographic of faithful watch buyers who are typically more resistant to technology: older customers.

Więcej na 9to5Mac, również tam znajdziecie podlinkowany artykuł WSJ, schowany za paywallem.

Tymczasem Apple dalej rozwija swój zegarek. W Series 4 po raz pierwszy zobaczyliśmy tarczę pokazującą indeks UV. Obecnie te dane pobierane są z aplikacji Pogoda. W przyszłości mogą być mierzone przez sam zegarek, wykorzystując czujniki w obudowie czy w pasku zegarka. Patent na tę technologię został przyznany Apple 20 listopada.

I na koniec Spotify, który 13 listopada udostępnił zegarkową aplikację.

Apple TV

…and oranges

Outro


Pomóż mi dotrzeć do większej liczby użytkowników Apple i podziel się linkiem do Wiadomości z Cupertino ze swoimi przyjaciółmi! A jeśli masz jakieś uwagi, napisz do mnie maila.